us_nyhende.png
Heim Epost Sidekart

Bilder frå Ulstein Nordea-rittet 2014

http://donjoh.smugmug.com/Sykkel/Ulstein-Nordea-Rittet-2014/i-pgSsSLD

Resultat Ulstein Nordea-rittet og Ungdomscup 2014

Resultatliste Ulstein Nordea-rittet og Ungdomscup 2014

Tur menn 17-19 år

1 Kristian Tjønneland Førde Cykleklubb 3 1:44:37,73

2 Johan Andreas Hole Mohr Stavanger SK 2 1:44:37,83 00:00,10

3 Thomas Ekren Lillehammer CK 159 1:44:51,52 00:13,79

4 Jon Haug Svendsen Nesset CK 138 1:45:31,71 00:53,98

5 Peter Hagelund Horn Ulstein OSK - Sykkel 6 1:48:25,45 03:47,72

6 Jonas Siurskas Stranda SK 7 1:48:34,22 03:56,49

7 Ola Løfald Sykkylven SK 8 1:51:36,08 06:58,35

8 Bjørn Inge Gjersdal Sykkylven SK 10 2:07:03,54 22:25,81

9 Tarjei Langdal Ålesund og Omegn CK 9 2:12:29,77 27:52,04

 

Tur menn 20 - 29 år

1 Xabier Zabalo ÅOC 172 1:42:32,42

2 Martin Notøy Nevstad TVK Sykkel 13 1:42:35,55 00:03,13

3 Mikael Hoem Brunsvik Ålesund og Omegn CK 17 1:42:55,51 00:23,09

4 David Dagestad Myklebust Ørsta SK 14 1:44:41,52 02:09,10

5 Sigvart Bjerga - 23 1:44:46,62 02:14,20

6 Marius Tomren Molde Cykleklubb 12 1:48:23,87 05:51,45

7 Even Emberland Sandnes Sykleklubb - 18 1:48:34,72 06:02,30

8 Knut Skomedal - 21 1:50:41,10 08:08,68

9 Erik Kjetså - 15 1:51:23,47 08:51,05

10 Stig Oksavik Lockertsen - 16 1:54:18,63 11:46,21

11 Yngve Sønnesyn Willmann - 22 1:54:20,85 11:48,43

12 Petter Sætremyr Måløy IL Sykkel 11 1:54:33,07 12:00,65

13 Elend N. Kvalheim Måløy IL 164 1:54:43,07 12:10,65

14 Bjarne Silden Måløy IL 158 2:13:22,18 30:49,76

 

Tur menn 30 - 39 år

1 Mikal Johansen Førde CK 139 1:44:45,11

2 Stein Arvid Lid Fannefjord SK 37 1:44:47,67 00:02,56

3 Sindre Kleive Ålesund og Omegn CK 36 1:44:49,43 00:04,32

4 Kai Arne Otneim - 43 1:44:50,42 00:05,31

5 Frank-Vegar Mortensen - 25 1:44:50,63 00:05,52

6 Torgeir Dalseth Ålesund og Omegn CK 39 1:44:57,00 00:11,89

7 Alf-Christian Røyseth Ålesund og Omegn CK 30 1:45:09,32 00:24,21

8 Erling Lausund Sula SK 149 1:48:33,82 03:48,71

9 Cato Hjelmeseth Ålesund og Omegn CK 38 1:48:36,17 03:51,06

10 Kenneth Skoglund Ålesund og Omegn CK 29 1:48:51,16 04:06,05

11 Vegard Larssen Måløy IL Sykkel 33 1:51:42,07 06:56,96

12 Thijs Van Tongeren Tomrefjord IL 114 1:51:49,00 07:03,89

13 Maris Kanopka Ulstein OSK 178 1:51:52,73 07:07,62

14 Jørgen Bøstrand Vidnes - 24 1:51:57,64 07:12,53

15 Tommy Johannesen Måløy IL Sykkel 34 1:51:59,82 07:14,71

16 James Hook Ålesund 179 1:54:04,48 09:19,37

17 Nils-Kristian Høyvik Ålesund og Omegn CK 41 1:54:16,92 09:31,81

18 Arild Foldal Ørsta SK 133 1:54:17,19 09:32,08

19 Tommy Blindheim Ålesund og Omegn CK 26 1:54:18,65 09:33,54

20 Snorre Hammerø Moen ÅOC 161 1:54:25,58 09:40,47

21 Jan Erik Angeltveit NOTEAM 153 1:54:45,75 10:00,64

22 Jan Einar Hovden Ulstein OSK 177 1:54:48,59 10:03,48

23 Frode Refsnes - 35 1:57:00,64 12:15,53

24 Sindre Espen Otneim - 44 1:57:07,43 12:22,32

25 Erlend Hareide Sula SK 148 1:58:55,39 14:10,28

26 Tore Klev Aukra CK 131 1:59:12,66 14:27,55

 

Tur menn 30 - 39 år

27 Frank Fylling Vestnes Varfjell 155 2:01:00,33 16:15,22

28 Ørjan Kvalheim Måløy IL Sykkel 32 2:03:07,93 18:22,82

29 Remy Andre Aasen - 42 2:06:45,19 22:00,08

30 Thor Arne Johansen Sula SK 116 2:06:45,28 22:00,17

31 Rolv Marius Stuen NOTEAM 154 2:07:27,77 22:42,66

32 Frode Klev Aukra CK 132 2:11:40,75 26:55,64

33 Geir Helge Ådneram Ørsta SK 174 2:15:16,10 30:30,99

34 Tore Kjetil Sørheim - 31 2:15:42,18 30:57,07

35 Roger Gundersen Måløy IL 175 2:20:47,32 36:02,21

 

Tur menn 40 - 49 år

1 Karl Erik Kravik Ålesund og Omegn CK 54 1:42:52,54

2 Joachim Olsvik Ålesund og Omegn CK 60 1:42:56,35 00:03,81

3 Christian Birkeland Ålesund og Omegn CK 61 1:44:46,81 01:54,27

4 Terje Dyb Ålesund og Omegn CK 66 1:44:47,00 01:54,46

5 Geir Kristiansen Flora CK 141 1:45:06,73 02:14,19

6 Ben Erik Sira Ørsta SK 62 1:48:27,38 05:34,84

7 Ernst Jagedal Flora CK 140 1:48:35,81 05:43,27

8 Eldar Kurseth Sykkylven SK 143 1:48:39,16 05:46,62

9 Per Steinar Linga Sykkylven IL 165 1:48:41,10 05:48,56

10 Atle Halvorsen Flora CK 55 1:48:46,02 05:53,48

11 Rune Skar SulaSK 150 1:49:59,26 07:06,72

12 Øyvind Arne Alnes Ålesund og Omegn CK 48 1:50:29,34 07:36,80

13 Jan Vidar Smenes Måløy IL Sykkel 67 1:51:42,79 08:50,25

14 Brian Strømsholm ÅOC 156 1:51:45,21 08:52,67

15 Odd Martin Øvrebø Måløy IL Sykkel 64 1:52:04,37 09:11,83

16 Hallstein Vemøy Ålesund og Omegn CK 50 1:53:20,20 10:27,66

17 Frank Brandstad IL Norodd Sykkel 59 1:54:15,52 11:22,98

18 Oskar Kåre Valkvæ Ålesund og Omegn CK 45 1:54:17,14 11:24,60

19 Jan Arne Mork ÅOC 118 1:54:27,14 11:34,60

20 Erling Thorvik Molde CK 113 1:54:31,05 11:38,51

21 Even Fylling Sula SK 147 1:57:02,40 14:09,86

22 Andreas Farstad ÅOC 145 1:59:07,34 16:14,80

23 Ottar S. Holstad ÅOC 176 1:59:13,49 16:20,95

24 Ronny Nipen Ulstein OSK - Sykkel 46 1:59:16,39 16:23,85

25 Erlend N. Birkeland Førde CK 157 1:59:20,88 16:28,34

26 Baard Pilskog Ulstein OSK 73 1:59:26,74 16:34,20

27 Harald Øvereng Ulstein OSK 110 1:59:27,70 16:35,16

28 Helge Berstad Ulstein OSK - Sykkel 57 1:59:27,98 16:35,44

29 Jonny Holstad Ulstein OSK 168 1:59:30,95 16:38,41

30 Kjetil A. Myklebust Ørsta SK 173 1:59:31,94 16:39,40

31 Pål Hellevik Giskes Sykkelvenner 115 1:59:33,47 16:40,93

32 Torgeir Bjørge ÅOC 142 1:59:37,91 16:45,37

33 Mark Pasquine Ålesund og Omegn CK 52 1:59:40,53 16:47,99

34 Helge Ressen Ørsta SK 136 2:00:41,84 17:49,30

35 Jan Einar Roos - 70 2:03:25,72 20:33,18

36 Sverre Jørgensen Sula SK 117 2:07:09,22 24:16,68

37 Ralf Alvestad Sykkylven IL 146 2:07:12,92 24:20,38

38 Odd-Jonny Telseth Ørsta SK 137 2:07:18,39 24:25,85

39 Lars Årsetøy Ørsta SK 69 2:12:53,37 30:00,83

40 Vidar Vartdal - 72 2:12:58,90 30:06,36

41 Finn Leo Løseth Ålesund og Omegn CK 47 2:12:59,88 30:07,34

42 Svein Vassbotn Ørsta SK 63 2:13:06,43 30:13,89

43 Morten Bollerud Ørsta SK 49 2:15:11,02 32:18,48

44 Nils Jørgen Sundal NOTEAM 111 2:24:12,42 41:19,88

45 Knut Kleiven Ulstein OSK - Sykkel 65 2:26:45,99 43:53,45

46 Kåre Nygård Syvde IL 162 2:34:47,75 51:55,21

 

Tur menn 50 - 59 år

1 Magne Haugen Ålesund og Omegn CK 78 1:45:17,76

2 Stig Gribbestad Ålesund og Omegn CK 75 1:48:55,97 03:38,21

3 Sverre Søraa Måløy IL Sykkel 85 1:51:58,79 06:41,03

4 Svein Erik Bjerkvik NOTEAM 123 1:52:09,16 06:51,40

5 Kjell Bakkebø Stadt CK 126 1:52:16,14 06:58,38

6 Jørgen Rolighed Bergset Måløy IL Sykkel 80 1:54:36,65 09:18,89

7 Jan Erik Bårdsgjære Sykkylven SK 76 1:54:41,06 09:23,30

8 Anders Bakkebø NOTEAM 127 1:54:44,11 09:26,35

9 Kristian Andal Måløy IL Sykkel 124 1:55:17,61 09:59,85

10 Bjørn Nøsavik Molde Cykleklubb 84 1:59:13,92 13:56,16

11 Per Terje Solheim Måløy IL Sykkel 82 1:59:14,00 13:56,24

12 Rune Hovde Ørsta SK 79 1:59:25,89 14:08,13

13 Arnfinn Oksavik Ulstein OSK - Sykkel 81 1:59:48,87 14:31,11

14 Holger Sørheim Molde CK 160 2:00:32,27 15:14,51

15 Kjell Arve Østrem Ulstein OSK - Sykkel 86 2:00:34,12 15:16,36

16 Øyvind Hansen Ulstein OSK 135 2:00:43,12 15:25,36

17 Pål Strand Ulstein OSK 128 2:01:48,46 16:30,70

18 Rolf Dybvik Sula SK 122 2:07:14,38 21:56,62

19 Jan Helge Djupvik Ulstein OSK 129 2:08:25,55 23:07,79

20 Oddgeir Sande - 88 2:12:52,03 27:34,27

21 Arnfinn Ingjerd Ulstein OSK 169 2:13:16,52 27:58,76

22 Arne Kåre Topphol Ulstein OSK - Sykkel 77 2:13:45,85 28:28,09

23 Ståle Sandal MIL 112 2:28:56,79 43:39,03

 

Tur menn 60 - 69 år

1 Jon Peter Frøystad Ulstein OSK - Sykkel 90 2:07:16,41

2 Rolf Arne Vikan Fræna Sykkelklubb 89 2:21:14,39 13:57,98

 

Tur kvinner 20 - 29 år

1 Tiril Hole Mohr Stavanger SK 91 1:58:55,80

 

Tur kvinner 30 - 39 år

1 Marita Aasen Håheim Ulstein OSK - Sykkel 92 2:21:27,38

 

Tur kvinner 40- 49 år

1 Anne-Beate Lid Hole Stavanger SK 144 1:59:52,00

2 Mona Røyset Ålesund og Omegn CK 93 2:08:25,72 08:33,72

 

Ungdomscup

Menn 11-12 år

1 Sigve Ulleland Molde Cykleklubb 96 38:21,66

2 Oliver Storbråten Rauma SK 94 39:15,35 00:53,69

3 Philip Storbråten Rauma SK 97 41:09,78 02:48,12

4 Jan Olav Høyberg Ålesund og Omegn CK 98 41:13,11 02:51,45

5 Jonas Osland Førde Cykleklubb 99 41:21,78 03:00,12

6 Sebastian Risan Nakken Molde CK 163 46:08,27 07:46,61

7 Fredrik Hollingsæter Molde Cykleklubb 95 46:12,23 07:50,57

 

Kvinner 13-14 år

1 Mari Hole Mohr Stavanger CK 151 35:01,01

2 Marie Osland Førde Cykleklubb 100 41:45,07 06:44,06

3 Thea Angvik Berås Nesset CK 121 1:00:35,79 25:34,78

 

Menn 13-14 år

1 Emil Jørgensen Ramstad ÅOC 125 34:48,29

2 Sivert Tjønneland Førde Cykleklubb 102 34:59,18 00:10,89

3 Asimon Hjelmeset Kirkeide Sandane CK 130 37:59,54 03:11,25

4 Vetle Vemøy Ålesund og Omegn CK 101 38:54,11 04:05,82

5 Richard M. Hasund Ulstein OSK 134 41:40,19 06:51,90

 

Menn 15-16 år

1 Sindre Reidar Mohr Stavanger CK 152 51:36,91

2 Frode Svortevik Birkeland Førde Cykleklubb 105 51:37,57 00:00,66

3 Ole Martin Aasen Tjønneland Førde Cykleklubb 104 51:40,56 00:03,65

4 Sondre Andersson Svensli Nesset CK 106 51:40,97 00:04,06

5 Håkon Orset Nesset sykkelklubb 109 53:45,96 02:09,05

6 Ruben Alsaker NOTEAM 108 54:10,50 02:33,59

7 Håkon Angvik Berås Nesset CK 120 54:26,95 02:50,04

8 Olai Kelly Hoddevik Kobbenes Ulstein OSK - Sykkel 107 59:01,26 07:24,35

9 Steffen Nathan Hatllelid Hornindal IL 170 1:01:01,90 09:24,99

10 Håvard Holstad Ulstein OSK 167 1:01:07,07 09:30,16

11 Stein Slettemark Skeide Ulstein OSK 171 1:10:02,52 18:25,61

 

 

 

Barnetreninger!

Mandag 28.4 kl.18.00 starter vi opp med barnetreninger for dei mellom 10 og 13 år, vi har fokus på balanse og leik på sykkel.Du kan bruke den sykkelen du har.Fast oppmøteplass er Ulstein ungdomskule.

Faste treningar i 2014

Tirdager kl.18.00 Shell, Ulsteinvik

Torsdager kl.18.00 Shell,Ulteinvik

Søndager kl.11.00 Shell,Ulsteinvik,langturer.

Rolig langtur til Runde 2.påskedag (21.4) saman med Ørsta sykkelklubb kl. 11

Ritt test i UlsteinNordea rittet løypa søndag 27.4 kl.12.00, start i frå Ulstein ungdomskule

Forhånd.1234567...41Neste
Ulstein Nordea Rittet 2019
Ulstein Nordea Rittet 2019
Vi arrangerer ritt den 12. mai kl 13:00, ny løype med start ved Leikong Grendahus/skule. Det vert både Turritt og Trimritt. Turrittet syklar to runder med start ved Leikong Grendahus og mål ved Leikong Kyrkje, 94 km.  Trimrittet startar på toppen av Leikongbakken og syklar ei runde med målgang ved Leikong Kyrkje, denne klassa vil slik sett ikkje sykle Leikongbakken. Lengde 45 km.Rittet er eit landevegsritt for: 1) Tur-ritt for klassene 17 år og elder damer og herrar. Start er kl. 1300 for dei som syklar 2 runder. Løypa er 47 km x 2 = 94 km 2) Trimritt for alle aldersklasser inkl. born og unge, born under 13 år må sykle i følgje med vaksen. Desse startar etter at feltet for tur-rittet har passert, ca kl 13:10 og går frå toppen av Leikongbakken, sjå kart og bilete. Desse syklar ei runde på 45 km lengd. Påmelding Turritt her Startkontingent 350,-  Påmelding Trimritt her Startkontingent under 17 år: 100,-/ Over 17 år: 200,- Flott gåvepremie frå Møbelringen vert trekt mellom alle som fullfører:  WONDERLAND® OCTAVE KONTINENTALSENG 150X200 CM - Verdi  kr 14.000
16.04.19 09:59
Ulstein Nordea Rittet 2018 er AVLYST
Grunna omfattande krav til utdanning av vakter har vi desverre avlyst rittet for 2018Ulstein og Omegn Sykkelklubb er svært lei for at vi må avlyse rittet og vil jobbe for å få utdanna og godkjent vakter til 2019 slik at vi kan arrangere rittet igjen. Medlemmer og publikum som ønskjer å hjelpe til enten som personvakt eller motorsykkelvakt kan kontakte klubben.  Arnfinn Oksavik, Leiar tel 90686931
15.05.18 15:40
Film frå Ulstein Nordea Rittet 2017
Himmelhøgt Media & Profilering har laga film frå årets Ulstein Nordea Rittet.
25.05.17 10:03

 

Ulstein Nordea-rittet 2017

NYE HOVUDSPONSORAR
Vi har no teikna nye treårige sponsoravtalar med seks bedrifter i Ulstein og Hareid.Rolls-Royce og Hareid Rør & Interiør AS.
Vi har avtaler med:
Intersport Staumane og Aktivtrening